Hakkımızda

 • 0

Hakkımızda

م تأسيس Bakırköy Estetik Dent في عام 2014. Bakırköy Aesthetic Dent ، الذي أنشئ في وسط Bakırköy والتي تعد واحدة من أكثر الأماكن المركزية في إسطنبول في مجال صحة الأسنان ، يدرك هدف التسرع في أن تكون قادرًا على الضحك دون تردد ، دون خوف ودون خجل.

هدفنا. مهمتنا هي تقديم أفضل خدمة لمرضانا وأن نكون جديرين بثقتهم بشرط ألا يتركوا مبدأ الصدق والأمانة بما يتماشى مع رؤيتنا ورؤيتنا.

MISSION

مهمتنا هي توفير خدمات عالية الجودة والاقتصادية لمرضانا ، بغض النظر عن الدين واللغة والعرق والجنس ، فيما يتعلق بالقيم الأخلاقية ، واحترام حقوق المرضى ، وممارسات الصحة الوقائية ، وكذلك الممارسات العلاجية المتعلقة بصحة الفم والأسنان.

VISION

أن نكون مركزًا لتلبية احتياجات صحة الفم والأسنان لمرضانا من خلال نظام إدارة حديث مع أحدث التقنيات والتطبيقات الخاصة بطب الأسنان.

 

معلومات الحساب المصرفي

Banka Adı TEB (TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.)
Şube (Şube Kodu)  Merter Şubesi (0032)
Hesap Numarası 60052997
İBAN Numarası TR33 0003 2000 0000 0060 0529 97
Hesap Türü TL HESABI

 • 0

DENTAL RESTORASYON

Zamanı Dolmuş Restorasyonlar (Dolgu Ve Kuronlar) Niçin Yenilenmelidir?

Bunun bazı sebepleri vardır;

​TEKRARLAYAN ÇÜRÜKLER; İlk çürüğe sebep olan şartlar, dolgunun etrafında başka çürümelere de zemin hazırlayabilir. Diş temiz tutulmazsa dolgunun kenarlarından tekrar çürüyebilir. Dişin üzerinde bir kuron varsa ve ağız bakımına da dikkat edilmiyorsa, kuronla diş arasında kolaylıkla çürüme başlayabilir. Daha önce bahsedildiği gibi çürüğe müdahale edilmezse, çürük dişin sinir odasını işgal ederek a​p​seye yol açabilir. Bu olaylar, kanal tedavisi veya dişin kaybıyla sonuçlanacaktır.

asit-aşınması1

YIPRANMA; Bir restorasyonunun ömrünü etkileyen birçok faktör olmasına rağmen, gümüş (amalgam) dolgu, kuron veya köprünün ortalama ömrü 5 ila 15 yıldır. kompozitlerin (plastik-diş renkli dolgu) ortalama ömrü ise 5 ila 10 yıldır. Çiğnemek suretiyle dişlere ve dolgulara uygulanan sürekli kuvvetler yıpranma sebebidir. Bazı durumlarda porselen veya altın kuronlar, karşı dişin sürekli öğütmesinden dolayı yıpranır.

SIZINTI; Dolgular yıpranma ve travma (darbeler) sebebiyle kenarları boyunca açılmaya başlar. Bu durumda sızıntı kaçınılmazdır. Genelde bir kuronun ısırma yüzeyindeki sızıntı, hasta tarafından fark edilemez. Bu, bakterilerin dişin daha derin bölgelerine nüfuz etmesine sebep olur. Bir kez bakteri, diş veya kuronun içine nüfuz ettikten sonra oradan çıkarılamaz ve hızla çürüme başlar. Tüm bunlardan daha da kötüsü, bu hasarın genellikle görülmemesi ve çürüme dişin özüne gelinceye kadar hiçbir belirti vermemesidir.

6_3_2013_17_33_511_Dental_Restoration_717017[1]

ÇATLAKLAR; Gün boyunca dişlerimiz tahminimizden daha çok fiziksel kuvvetlere maruz kalır. Sadece yemek yerken bile dişlerimizin santimetre

​ ​karesi yüzlerce kilogram-kuvvet değerinde basınca maruz kalır. Isırma basıncı ve sert yiyeceklerin çiğnenmesi dişler veya restorasyonlarda ince çatlaklara sebep olabilir.

buu

AŞINMALAR; Çatlaklar için zamanında önlem alınmazsa dişler kırılır veya aşınır. Daha pahalı ve ayrıntılı işlemlere ihtiyaç duyulur hale gelir. Bu tip dişlere kuron tavsiye edilir. Bazen bahsedilen bu çatlak ve aşınmalara, porselen kuronda da rastlanır. Aşınmış bir porselenin ömrü dolmuştur ve parçalanmaya başlar. Rutin kontrollerde mevcut porselen kuronlarda​​ki yıpranmaların saptanması ve gerekli önlemlerin alınması restorasyonun ömrünü uzatacaktır.

6487_atlak_dis_sendromu_nedir

ESTETİK; Zamanla dolgular renk değiştirir veya lekelenir. Dolguların görüntüsünün değişmesi bazı zamanlarda sağlık açısından bir risk teşkil etmese de ağız içinde hoş olmayan bir görüntüye sebep olacaktır. Günümüzde metal renkli dolguların yerine, dişlerle aynı renkte özel dolgu maddeleri kullanılarak bu hoş olmayan görüntülerden kurtulmak mümkündür.

buu bub

DİŞ​ ​ETİ HASTALIKLARI; Birçok hasta diş​ ​eti hastalığı sebebiyle dişlerini kaybedeceğinden habersizdir. Dişeti hastalığı sebebiyle hiç çürüksüz dişler bile kaybedilebilir. Bu süreç çok yavaş ilerler. Dişeti çekilmesini kemik kaybı izler ve dişin destek dokuları eridiğinde dişin kaybı kaçınılmazdır. Dişhekiminiz bu hastalığı tespit ettiğinde, hastalığın ilerlemesini durdurucu önlemlerden bahsedecektir.


 • 0

ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ (PEDODONTİ)

cocuk-dis-tedavisi-pedodonti

 • Doğumdan ergenlik çağının sonuna kadar geçen sürede ağız-diş sağlığı ile ilgili problemleri inceleyen ve çözüm getiren bir bilim dalıdır.
 • Çocuklarda süt dişlerinin sürmesinden başlayarak kalıcı dişlenmeye giden süreç içerisinde diş sistemi de birçok dönemden geçer.
 • Bu dönemler içerisinde diş sürme bozukluklarının takipleri ve önlenmesi, süt dişlerine ve kalıcı dişlere çürükten koruyucu yöntemlerin uygulanması, süt dişlerinin ve kalıcı dişlerin çürüklerinin tedavisi, erken çekimler sonucu oluşabilecek dişsiz boşlukların ileride diş dizisini bozmaması için apareyler yapılarak korunması, hatta dişsiz doğan çocuklara çocuk protezlerinin uygulanması şeklinde birçok uygulamayı içeren bir bilim dalıdır.

dis-ok

Pedodonti bölümünde Pedodontistler (Çocuk Diş Hekimleri), çocukların fiziksel ve duygusal gelişimlerine göre psikolojik yaklaşımda bulunarak tüm bebek, çocuk ve gençlerin tam ağız muayenelerini ve her türlü tedavi ve koruyucu uygulamalarını gerçekleştirmektedirler.
Son yıllarda çürük sıklığı konusunda yapılan araştırmalara göre; çocuklarda çürük sıklığının, hem süt dişlenme (2-6 yaş arası) döneminde hem de karışık dişlenme (7-12 yaş arası) döneminde %90’a ulaştığı görülmektedir. Bu nedenle, çocuğun gelecekteki ağız ve diş sağlığını ve en önemlisi genel sağlığını da koruyabilmek için çürükten koruyucu yöntemlerin uygulanması büyük önem taşımaktadır. Çocuk diş hekimleri, çocuğun diş ve yaş gelişimine göre doğru zamanda bu koruyucu uygulamaları yaparak çocukların ağız ve diş sağlıklarını olduğu kadar genel sağlıklarını da önemli ölçüde etkileyen diş çürüklerinden korumuş olurlar.
Bu nedenle 1 yaşından itibaren çocuğunuzun ilk ağız ve diş muayenesini yaptırıp çocuk diş hekiminizin belirleyeceği aralıklarda (4-6 ayda 1) ağız ve diş kontrolleri ile bakımını yaptırarak çocuğunuzu diş çürüklerinden tamamen korumuş olursunuz. Günümüzde birçok erişkinde karşılaştığımız “Diş Hekimi Korkusu!”nun çocuğunuzda gelişmemesi için ilk diş hekimi muayenesinin yapıldığı zaman ve yapan diş hekimi büyük önem taşımaktadır.
Pedodonti hangi yaş grubundaki bireyleri tedavi eder?

 • 0-15 yaş grubu çocuklar pedodonti’nin çalışma alanı içerisine girer.
 • Dişsiz dönem, süt dişlerinin sürmeye başladığı dönem, süt dişlerinin ağızda tamamlandığı dönem, sürekli dişlerin sürmeye başladığı karışık dişlenme dönemi ve sürekli dişlerin tamamlandığı dönem

olmak üzere uzun bir süreci kapsamaktadır.
Çocuğunuza “Acıtmayacak!” demeyin…

Çocuğa acıtmayacak derseniz çocuğun aklına ağrı hissini getirmiş olursunuz. Diş hekiminin dişlerine bakmaktan başka hiçbir şey yapmayacağı konusunda çocuğunuza söz vermeyin. Bırakın çocuk, hekimini dinleyerek kendi izlenimleri ve hissettikleriyle üstesinden gelsin. Ayrıca çocuğunuzu diş hekimine götürürken kendi endişelerinizden dolayı muayene sonrası için çocuğunuza oyuncak, dondurma veya benzeri ödüller için söz vermeniz, onun farklı ve zor bir şeyle karşı karşıya olduğunu hissetmesine neden olur.
Çocuğunuzun sizin korku ve endişelerinizi hissetmeden diş hekimine gelmesini sağlamalısınız.

Çocuğunuzda diş çürüğü oluşumunu görür görmez pedodontist’inize başvurun
Oluşan diş çürüğüne ne kadar erken dönemde müdahale edilirse işlem o kadar kısa ve kolay olacaktır. Bu nedenle diş üzerinde görülen her değişiklik durumunda pedodontist’e muayene olmanızda büyük fayda vardır.

cocuk-dis-tedavisi-pedodonti-2

Diş çürükleri tedavi edilmezse ne gibi sağlık sorunlarına yol açar?

 • Çürüklü süt dişleri hem çocuğun kendisi için, hem de alttaki sürekli dişlerin gelişimi bakımından son derece zararlıdır.
 • Çürüklü süt dişlerinin köklerinde bir süre sonra enfeksiyon gelişir.
 • Bu enfeksiyon altta gelişmekte olan dişlerin minelerinde kalıcı gelişimsel lekelenmelere sebep olabilir.
 • Ayrıca, çürüklü süt dişleri ciddi birer enfeksiyon kaynağıdır ve hayati organlara kadar uzanan enfeksiyonlara kaynak teşkil edebilir.
 • Örneğin, kalp, böbrekler, eklemler bu enfeksiyonlardan kolayca etkilenen organlardır.
 • O nedenle süt dişleri nasıl olsa bir süre sonra düşecek diye kesinlikle ihmal edilmemeli, mutlaka tedavi edilmelidir.

 • 1

Lamina (Yaprak Porselen) Diş Kaplaması

Lamina kaplama ne demektir ?

Halk arasında yaprak porselen olarak dile getirilen lamine (laminey), laminate olarak bilinen lamine porselen kaplamalar Diş yapısında görünümünüzü etkileyen bozukluklarda uygulanan son derece estetik bir uygulamadır. Genellikle sorunlu olan ön dişlerde kullanılan bir yöntemdir. Lamina diş kaplamaları dişlerin ön yüzeylerine ince porselen tabakanın yapıştırılması ile dişlerde var olan yapısal bozuklukların giderilmesidir. Uygulanan laminat kaplamalarla dişlere estetik ve doğal bir güzellik kazandırılır.

ImageProxy (4)

Porselen tabakalardan hazırlanan lamina diş kaplamaları, ışık geçirgenliğine sahip diş ile mükemmel bir uyum sağlayan yapılardır.

Lamina uygulaması ne zaman yapılır ?

Lamine uygulamaları genellikle ön dişlerde uygulanmaktadırlar. Ön dişlerde oluşan renk bozukluklarında, kalıtsal ve diş beyazlatma işlemleri ile sonuç alınamayan durumlarda, ön dişlerin birbirinden ayrık olduğu durumlarda, dişlerde kırıkların yada yapısal bozuklukların, aşınmaların olduğu durumlarda, eski dolguların sararmaları ve dişlerde renksel bozukluklar oluşturdukları durumlarda, ortodontik tedaviyi istemeyen hastalarda, diş çarpıkıklıklarının düzeltilmesinde uygulanan ve son derece mükemmel sonuçların alındığı bir estetik diş uygulamasıdır.

Lamina diş tedavisini kimler yaptırabilir?

Lamina tedavilerini yukarıda saymış olduğumuz durumlarda bulunan herkes uygulayabilir. Bu konuda bir yaş sınır yoktur. AĞızda farklı hastaları olan; diş eti problemleri olan, tırnak yeme gibi ve diş gıcırdatma, diş sıkma gibi sorunları olan aynı zamanda çene bozuklukları olan hastalarda bu durumların tedavilerini gördükten sonra lamina uygulamasına başvurabilirler.

Lamina dişe nasıl uygulanır?

Dişiniz lamina tedavi için hazırlık aşamasına alınır. Dişin üzerindeki yapıyı bozan artıklar temizlenir. Daha sonra dişinizin üzerine lamina hazırlanması için dişinizin ölçüsü alınır. Hazırlık yapılan dişe diğer bir seansa kadar geçici bir diş takılır. Geçici yapılan diş gerçekdişinizin aynısıdır. Daha sonra labaratuarda diş teknisyenleri tarafından hazırlanan diş diğer bir seansta uygulanır.

Lamina diş kaplamaları uzun ömürlü müdür?

Lamina kaplamaların uzun ömürlü olmaları kullanımlarına bağlıdır. Kullanımlarından kasıt bakımı ve belirli aralıklarla diş hekimi kontrollerine gitmektir. Lamina kaplamaları oldukça dirençli yapılardır ve uzun ömürlüdürler. Lamina yapılan dişlerle sert cisimlerin ısırılmamalarına dikkat edilmesi gerekir.

Lamina kaplamaların avantajları nelerdir?

Lamina kaplamaları daha sık ön dişlerinin yapısından şikayetçi olanlar ve toplum içerisinde rahat gülemediklerinden, ikili ilişkilerinde dişlerinden dolayı çekingenlik yaşadıklarından şikayetçi olan hastalar başvurmaktadırlar. Uygulanan işlemle beraber hastalar rahat bir gülümseme ve son derece estetik olan dişlere kavuşmaktadırlar. Lamina dişlerin avantajlarına gelince;

– Çok kısa sürelerde uygulanabilmektedirler.

– Dişlerinizin kesilmesi hiç yok denecek kadar az yapılır

– Lamina kaplamalar sağlam, renkleri bozulmayan ve diş fonksiyonelliğini bozmayan diş ile çok iyi bir uyum sağlayan uygulamalardır.

– Lamina diş uygulamaları ile son derece doğal bir görünüme sahip dişlere kavuşursunuz.

– Çok kısa süreler içerisinde uygulanabildiklerinden dolayı dişçi koltuğunda çok az zaman kalırsınız.

– Lamina dişlerin yüzeyleri pürüzsüzdür ve uygulandıklarından itibaren sigara veya diğer lekelenmelere karşı çok dayanıklı olurlar. Renk değiştirmezler.

Lamina kaplamalarının dezavantajları nelerdir?

– Diğer yapılan tedavi uygulamalarına göre maddi olarak daha fazla harcama gerektirir.

– Çok hassas bir teknik olduğundan dolayı uygulayıcı diş hekimi çok iyi olmalıdır. Aynı zamanda laminaları hazırlayan diş teknisyenleri son derece yetenikli olmalıdırlar.