Tam Porselen Kaplama

Metal alt yapı kullanılmadan, basınç altında sıkıştırılmış kristal yapılı seramik çekirdek üzerine cam seramik pişirilerek elde edilen, dayanıklılığı arttırılmış porselendir. Tamamı seramikten oluşur. Full porselen dişler veya Tam Porselen Diş Kaplaması da denilebilir.

Tam Porselen diş kaplamaları neden ve nasıl daha doğal görünür?

Metal alt yapı bulunmaması ve full seramik içerikli olması doğal dişlerin şeffaflığını, ışığı yansıtma ve geçirme özelliklerini taklit eder. Yapıştırıcıların da empress ve diş dokusuna uyumu, malzemelerin bukalemun etkisi istenen ideal rengi ve şeffaflığı sağlar. Doğal dişlerinizin tüm karakteristik özellikleri Tam Porselen diş kaplamalarına aktarılabilir. Böylelikle doğal diş estetiği yakalanmış olur.

tam-porselen-kaplama

Tam Porselen Kaplamayı hangi dişlere yaptırabilirim?

Estetiğin önem kazandığı ön bölge kesici, küçük azı dişleri ve bu bölgedeki tek diş eksikliklerinde empress diş kaplamaları yapılır.

Tam Porselen Kaplama hangi dişlere yapılmaz?

Çiğneme kuvvetlerinin ve yan kuvvetlerin arttığı arka bölge dişleri olan büyük azılarda, yan yana birden fazla diş eksikliğinin bulunduğu ön ve arka bölge restorasyonlarda empress diş kaplamaları tercih edilmez. Bu durumlarda estetik ve daha yüksek dirence sahip zirkonyum diş kaplamaları ilk tercihtir.


1 Comment

Musa

Pazartesi Mart 28th, 2016 at 2:16 Ös

iyi günler

benim sorum olcakdi.2 dis icin Porselan kac tl ve kac gün sürüyor.