ZİRKONYUM İMPLANT

Zirkonyum implant nedir?
Zirkonyum, birçok alanda ve tıp alanında özellikle kalça eklem protezlerinde ve daha birçok yerde dayanıklılığı sebebi ile kullanılmaktadır. Diş hekimliğinde ise diş kırıklarının tamirinde, porselen dişlerin alt maddesi olarak, köprülerde, kronlar da kullanılmaktadır. Son yıllarda ise kullanım alanı daha da genişleyerek implant diş uygulamalarında da kullanılmaya başlanmıştır.

İmplant, eksik dişlerin yerini doldurmak için kullanılan etkili ve avantajlı bir tedavi yöntemidir. Çene kemiğinin içine küçük bir cerrahi işlemle titanyumdan yapılmış vidaların yerleştirilerek, gerçek bir diş kökü oluşturmayı amaçlar. Yapılan bu kökün üzerine protez diş yerleştirilerek implant diş tamamlanmış olur. Çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılan vidalar, uygulama yapılan bazı hastalarda alerjik problemlere neden olmaktadır. Sağlık problemlerine neden olmasından dolayı daha sağlıklı ve aynı zamanda da estetik bir çözüm arayışı sırasında, zirkonyum keşfedildi. Zirkonyum, sağlıklı, dayanıklı, uzun ömürlü ve estetik görüntüsünden dolayı implant uygulamalarda da yaygın bir kullanım alanı bulmuştur.


1 Comment

Harun Colak

Salı Haziran 21st, 2016 at 6:15 ÖÖ

Merhaba,kliniginizde Zirkonyum implant uygulamasi yapiliyormu,oluyorsa 8 Zirkonyum implant ve kaplama yaklasik maliyetini bana yazarmisiniz.Tesekkürler.